L.W.E. (Léon) de Jong

foto L.W.E. (Léon) de Jong

bron: Tweede Kamerhoorde hem bezig laatst via aan youtube video in de kamer, politiek talent , was zanger en winkelchef  eerder, geen academicus  of rijksambtenaar voor a change / AZ

Léon de Jong (1982) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Eerder was hij dat van 17 juni 2010 tot 20 september 2012. De heer De Jong was fulltime muzikant (zanger in een band) en later medewerker van de PVV-fractie in het Europees Parlement. In maart 2014-oktober 2015 was hij raadslid (fractievoorzitter) in Den Haag.

PVV
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoud


1.

Voornamen (roepnaam)

Léon Willem Evert (Léon)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 31 augustus 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • chef winkel en verkoopmedewerker detailhandel, van 2001 tot 2004
  • bedrijfsleider detailhandel, van 2004 tot 2005
  • event manager en audioproducent, van 2005 tot 2010
  • commercieel adviseur financiële instelling, van 2006 tot 2007
  • zanger (fulltime), van 2007 tot 2010 (zong in de tweepersoonsband ‘In Front’)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van ‘s-Gravenhage, van 27 maart 2014 tot 1 november 2015
  • medewerker PVV-fractie Europees Parlement, van oktober 2015 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

5.

Partijpolitieke functies

vorige

  • fractievoorzitter PVV gemeenteraad van ‘s-Gravenhage, van maart 2014 tot 1 oktober 2015

lijsttrekkerschap, etc.

  • lijsttrekker PVV gemeenteraadsverkiezingen te ‘s-Gravenhage, 2014

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs

  • facilitaire dienstverlening, Regionaal Opleidingscentrum te Utrecht, van 1999 tot 2001
  • detailhandel marketing, Regionaal Opleidingscentrum te Arnhem, van 2001 tot 2003

overige opleidingen

  • interne bedrijfsopleidingen, van 2004 tot 2007
  • NIMA-a, marketing (niet voltooid), 2009

7.

Activiteiten

als parlementariër

  • Als Kamerlid hield hij zich in 2010-2012 vooral bezig met sociale zaken en werkgelegenheid en met infrastructuur

8.

Wetenswaardigheden

algemeen

  • De opbrengsten van de cd en single die zijn band uitbracht, gingen naar een stichting die zich inzet tegen kindermishandeling

uit de privésfeer

  • Brak in 2004 op tv door via het RTL4-programma ‘Popstars’
  • Bracht met ‘In Front’ in 2008 een album uit; de muziek is een combinatie van pop, rock en enige klassieke invloeden
  • Heeft een relatie met PVV-Tweede Kamerlid Fleur Agema

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
ongehuwd samenwonend

kinderen
1 dochter

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s